Prázdny
0,00 €
 
-29 %
Počul som spievať anjela

Počul som spievať anjela

Autor:
|
Vydavateľstvo:
Výber z tvorby jedného z najväčších anglických basnikov. Z anglického originálu The Works of William Blake, vybral, zostavil a preložil Marián Andričík V knihe sú použité výtvarné diela autora. Z doslovu ...Mystik, vizionár, rojko, čudák, revolucionár, anarchista, radikál, rebel, heretik, prvý moderný básnik - to ...
Bežná cena knihy: 7,27 €
Naša cena knihy: 5,16 €
Ušetríte: 29 %
Zasielame: Vypredané
Dodacia doba tovaru je len orientačná z dôvodu možného omeškania pri doručovaní kuriérskou spoločnosťou. Ďakujeme za pochopenie.
Detaily o knihe
Rozmer: 130x165x10 mm
EAN: 9788022012874
Žáner: Poézia
Typ: Knihy viazané
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
Spolkový kriminální úřad zasahuje
autor neuvedený
12,42 €
Ako som vozil Nórov
Ondrej Sokol
16,90 €
Archetypy
Myssová Caroline
10,72 €
O knihe
Výber z tvorby jedného z najväčších anglických basnikov. Z anglického originálu The Works of William Blake, vybral, zostavil a preložil Marián Andričík V knihe sú použité výtvarné diela autora. Z doslovu ...Mystik, vizionár, rojko, čudák, revolucionár, anarchista, radikál, rebel, heretik, prvý moderný básnik - to je len niekoľko z mnohých prívlastkov spájaných s osobnosťou, ktorú nemôžu obísť ani tie najstručnejšie dejiny anglickej literatúry. Básnik, maliar a rytec William Blake, ako to už pri umelcoch, ktorí predbehli svoju dobu, býva, sa za svojho života nedočkal patričného uznania, rehabilitovaný bol až storočie po svojej smrti a dnes patrí medzi najvyhľadávanejších anglických autorov... ...William Blake patrí nesporne medzi najosobitejších básnikov anglických literárnych dejín. S istým zjednodušením by sa dal vývinový oblúk jeho básnického diela prirovnať k celkovému pohybu európskej lyriky smerom k moderne: od priameho zobrazovania reality v juveníliách cez silný symbolistický charakter Piesní nevinnosti a skúsenosti až po popretie aristotelovskej mimézis únikom do autonómneho sveta imaginácie prorockých kníh... ...Aj od neho vedú nitky k Lautréamontovi, Baudelairovi, Nietszchemu, surrealistom či Ginsbergovi. Sám seba nechápal ako tvorcu, ale skôr ako prostredníka: „Ja som len zapisovateľ, len sekretár - ja nie som autor, ten je tam, na nebesiach alebo v pekle.-... ...Blakova poézia znamenala definitívny rozchod s estetikou klasicizmu a pripravila cestu individualizovanej poézii romantizmu. Je výsledkom jeho nevšednej ľudskej i umeleckej poctivosti, ktorú si bránil i za cenu chudoby a zavrhnutia. Plným právom je zdrojom obľuby a obdivu vždy nových čitateľských generácií.